23. 3. 2023Mládež

Devítka jde do baráže o extraligu.

Přijďte 26.3. v 16:30 fandit, Jaroměř změří síly s Kladnem. Jaroměř do toho!

Nově vytvořená Soutěž 9. tříd vzbuzovala před sezónou řadu otazníků. Třífázový model nebyl léty prověřený, proto mohl evokovat určité obavy. Náš klub se nakonec rozhodl vstoupit do tohoto neznámého prostoru a posílen o hráče Hronova a Nové Paky, se do soutěže přihlásil. V první fázi se všechny týmy v republice rozdělily do základních skupin dle regionálního měřítka, přičemž v každé skupině byla dvě špičková mužstva s těmi nejvyššími ambicemi. V naší skupině to byla Mladá Boleslav a Liberec, nebylo tedy pochyb, kdo postoupí do nadstavby a na koho v uvozovkách zbydou skupiny o umístění. V této dlouhodobé druhé fázi soutěže jsme se čtyřkolově potkali s týmy Náchoda, Trutnova, Třebechovic, Poličky, Chrudimi, Litomyšle a Žďáru nad Sázavou. Sehráli jsme ve skupině mnoho obtížných zápasů, nejednou nás čekaly napínavé momenty, ve kterých jsme museli otáčet nepříznivý stav, několikrát jsme dokonce rozhodovali až v prodloužení. V osmadvaceti zápasech jsme nahráli úctyhodných 69 bodů a jen čtyřikrát jsme okusili hořkost porážky. A protože jsme lépe zvládli tradičně vypjatá derby s Náchodem, vyhráli jsme naši skupinu s náskokem čtyř bodů právě před naším odvěkým rivalem. Nyní nás čeká zasloužená odměna ve formě třetí fáze soutěže – baráže o účast v extralize! A na jaké soupeře se můžeme těšit? Ve dvou kolech se postupně setkáme s Rytíři Kladno, Hvězdou Praha a BK Havlíčkův Brod. Prodloužení sezóny je nebývalou příležitostí poměřit síly s dalšími těžkými soupeři. Přijďte nás podpořit 26.3., od 16:30 přivítáme v Jaroměři Rytíře Kladno! Baráže o účast v extralize se můžeme zúčastnit díky velkorysé podpoře města Jaroměř.

Tento projekt je spolufinancován městem Jaroměř.