Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V Jaroměři mají děti o hokej velký zájem

24.01.2020 | Petr Záliš

Zatímco jiná města řeší nedostatek dětí v mládežnických hokejových kategoriích, Jaroměř tento problém nemá. Je tu dostatek kvalitních mládežnických trenérů, navíc zde dobře zvládají náborové akce. Výsledkem je skutečnost, že jsou všechny věkové kategorie naplněné. K rozhovoru jsme si pozvali šéftrenéra mládežnického klubu HCM Jaroměř a stále ještě aktivního hokejistu Jiřího Hamáčka.

Jirko, jak zatím hodnotíš průběh sezony, dosavadní výkony jaroměřských mládežníků?
Tohle je složitá otázka a stala by za obsáhlejší odpověď. U mládežníků nelze hodnotit  samotné výsledky odděleně od výkonů. Vždy je na prvním místě výkonnostní růst. Z tohoto pohledu si myslím, že růst by mohl být výraznější, ale chybí nám více těžkých utkání, které děti posouvají nejvíce dopředu. Na můj vkus máme spoustu utkání nevyrovnaných, ať na jednu nebo druhou stranu. Například pro dorost a juniory začínají těžká utkání až v prosinci, do té doby jich odehrají jen pár. A přitom jde o věk, ve kterém by mohli výkonnostně akcelerovat. U těch menších to jsou zase velké kluby, které posunují s jednotlivými ročníky v kategoriích, s tím, že se pak často utkáváme s dětmi mladšími a zase se nám nedostávají těžká utkání. 

Kolik dětí působí celkem v HCM Jaroměř?
Jaroměř má naplněné všechny kategorie, což není úplná samozřejmost a plno týmů na naší úrovni v kraji toto nemá. To je nejdůležitější, jelikož nám to umožňuje koncepční práci. Máme celkem 8 kategorií, v každé po zhruba patnácti hráčích. K tomu organizujeme školičku bruslení, to je dalších 40 dětí a možných budoucích hokejových nadějí. V každé kategorii jsou minimálně dva trenéři, u menších dětí jich je více. Jsme malý klub, tudíž převážně jde o rodiče dětí. Ale daří se zapojit i hráče A týmu, kteří své znalosti a dovednosti předávají mladším. Já si jen přeju, ať máme zapálené trenéry, kteří dokážou zapálit i nadšení u dětí.

Dovedeš jako zkušený hokejista odhadnout, který mládežník by to mohl jednou dotáhnout 
daleko?
V každé kategorii máme šikovné a nadané jedince, ale odhadnout, kdo to kam dotáhne je těžké. Ta cesta je dlouhá, trnitá a náročná. A je potřeba, aby se sešla spousta věcí. Ale základ je stejný, je to tvrdá práce. Uvidíme, kdo to kam dotáhne. Samotného mě to zajímá. 

Jak probíhá spolupráce s „dospěláckým“ klubem HC Jaroměř, chodí třeba hráči z áčka pomáhat s mládeží?
Jak jsem psal výše, máme u mládeže trenéry, kteří jsou aktivními hráči. A jak Lukáš Souček, tak i Dominik Kačerovský jsou příkladnými vzory pro kluky.  Oba jsou na začátku své trenérské dráhy a vedou si v ní dobře. Občas vypomáhá u mládeže Tomáš Vejman. A v neposlední řadě občas přijdou ochutnat trenérské řemeslo i další, hlavně mladší hráči áčka. A nám to ulehčuje naší práci. Takže za to jim patří poděkování.

Sám ještě aktivně hraješ za první tým Jaroměře, po Tvém boku nastupuje pravidelně spousta juniorů. Jsi rád, že dostávají v áčku takovou šanci?
To je jednoznačně dobře. Je to jeden z cílů, které jsme si u mládeže nastavili. A i áčko má koncepci, že chce hrát především s vlastními odchovanci. V tomhle panuje shoda a snad se daří naplňovat z obou stran. 


Nejbližší domácí zápasy mužů HC Jaroměř:
Neděle    2.2.  Jaroměř – Náchod                  17:00
Neděle    9.2.  Jaroměř – Nové Město           17:00
Více na www.hcjaromer.cz nebo na facebooku HC.

Nejbližší domácí zápasy juniorů HCM Jaroměř:
Sobota    1.2.  Jaroměř – Třebíč                      17:30
Sobota  15.2.   Jaroměř – Náchod                  18:30
Pátek      6.3.   Jaroměř – Česká Třebová      19:30
Sobota  14.3.  Jaroměř – Světlá n. Sáz.        čas bude upřesněn
Více na www.hcmjaromer.cz nebo na facebooku HCM.


 
Aktuální články
Jaroměřský hokej: posila áčka i kvalitní mládež

Hokejisté Jaroměře stihli na podzim v Krajské lize mužů odehrát jediný zápas. Pak jim sezonu přerušila nařízení vlády...

 
Juniorka zvládla gólovou přestřelku v Moravské Třebové

V Moravské Třebové se hrál dlouho vyrovnaný zápas Regionální ligy juniorů. Domácí šli brzy do dvougólového vedení, do první sirény...

 
Juniorka přejela Opočno

Jednoznačná záležitost jaroměřské hokejové juniorky. Svěřenci trenéra Radima Syrovátka si s chutí zastříleli a navíc pomohli...

 
Regionální liga dorostu
 
4. kolo LMŽ
 
Regionální liga dorostu
 
Regionální liga dorostu
 
Juniorka na vítězné vlně
 
3. kolo LMŽ
 
Regionální liga dorostu
 
Zápasy
Junioři | Neděle 11.10.2020, 16:30
HC Slovan Moravská Třebová - HCM Jaroměř
5:9 (2:3, 3:2, 0:4)
 
Dorost | Neděle 04.10.2020, 13:30
Stadion Nový Bydžov - HCM Jaroměř
0:11 (0:5,0:2,0:4)
 
Starší žáci | Sobota 01.02.2020, 15:00
HCM Jaroměř - HC Vrchlabí
5:13 ()
 
Mladší žáci | Sobota 03.10.2020, 09:30
HCM Jaroměř - HC Opočno
7:3 (3:3, 2:0, 2:0)
 
 
HCM Jaroměř - kontakt: radim@beas.cz RSS